EFE MERMER

SİLESTONE

Silestone

Silestone, kuvars yüzeyler için dünyanın en büyük üreticisidir. Dünya lideri olan Silestone, kuvarsın mimari ile birleşmesini sağlar.

Kuvarsın sıradaşı renklerini, doğal mineraller ile buluşturan Silestone, şık yüzeylerin ve muhteşem tasarımların ana malzemesidir. Kuvars, doğadaki en sağlam yarı değerli taşlardan birdir.

Elegan görünümün yanı sıra tasarımda kullanıma elverişli yapısıyla da vazgeçilmez yüzeylerden biridir. İçerisinde en az yüzde 93 oranında kuvars bulunan Silestone, mutfak tezgahları için en şık seçimlerden biridir.

Özellikle yeni nesil mimari uygulamalarda kullanılmaktadır. Homojen düz renk seçenekleri ile doğallığın şıklığı tasarımlara taşımaktadır. İçeriğinde bulunan doğal kuvars sayesinde leke ve çizilmelere karşı da dayanıklıdır.

Silestone Tezgah Özellikleri Nelerdir?

Silestone tezgahlar doğal olması sayesinde leke ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda anti bakteriyel bir malzemedir.

Bu sayede mutfak ortamı için tamamen uygundur. Oldukça temiz görüntüye de sahip olan Silestone, hem banyoda hem de mutfak alanlarında kullanılabilir. Bakterilerin üzerinde yaşamasına izin vermeyen bir malzeme olması sayesinde tercih sebebidir.

Yüzde yüz hijyen sunabilmesinin en büyük sebebi ise Silestone tezgahların içinde bulunan Microban Antibakteriyel Koruma teknolojisi olmaktadır. Bu özelliği ile tezgah üzerinde zararlı bakterilerin yaşaması söz konusu değildir.

Aynı zamanda kahve, şarap, limon suyu, zeytin yağı ya da farklı maddelerin tezgahta oluşturabileceği lekelere karşı dirençlidir. Gözeneksiz bir yüzey olması ile lekelerin kalıcı olması engellenir. Silestone yüzeylerin 90’dan fazla renk seçeneği bulunur.

Silestone Kullanım Alanları

Kuvars şıklığını ve doğallığını evinize Silestone ile taşıyabilirsiniz. Hem mutfak tezgahlarında hem de banyo tezgahlarında kullanılan Silestone, birçok farklı alanda kullanılabilir.

Bunların başında; tezgahlar, evyeler, zemin ya da duvar kaplaması gelmektedir. Birleşme yeri olmadığı için de herhangi bir tasarım kısıtlaması bulunmamaktadır. Hem mat hem de parlak yüzeyler olarak tasarlanabilmektedir. Silestone tezgahlar 25 senelik garanti ile sunulmaktadır.

Sıvı emmediği için sıcaklıklara karşı dirençlidir. İçerisinde kuvars olması sayesinde çizilmelere ya da hasar almaya karşı en dayanıklı malzemelerden biridir. Temizliği için herhangi bir asitli malzeme kullanılmasına gerek yoktur. Nemli bir bezle silinmesi yeterlidir.

UYGULAMALAR

TOP